Hobi ve Alternatif Enerji Aküleri

Hobi ve Alternatif Enerji Aküleri

Marin Aküleri

Deniz, göl ve nehirde çalışan araçların değişen ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilen Esan Akü Marin Serisi, özel birleştirme teknolojisiyle sarsıntı ve titreşime karşı sızdırmazlık sağlar.

Özel alaşımlarıyla sağladığı yüksek marş basma kapasitesinin yanı sıra korozyona karşı direnciyle deniz koşullarında bile uzun ömürlü performans sağlar.

• Derin deşarjlara karşın özel tasarım aktif madde ile yüksek ömür performansı,
• Deniz koşullarında ve 55° eğimli kullanımlar için geliştirilmiş marin kutu-kapaközellikleri,
• Yoğun kullanım koşullarına uygun, yüksek enerji gereksinimlerine karşın tasarlanmış içyapı ile yüksek performans,
• Aşırı vibrasyon koşullarına karşın güçlendirilmiş eleman sabitleme sistemleri,
• Özel alaşım özellikleri ile yüksek korozyon direnci ve düşük su kaybı,
• Düşük elektriksel dirençli ve özel zarf elyaflı seperatör ile yüksek saykıl ve vibrasyon performansı gösterirler.

Teknik Özellikler Akü Kullanım Talimatı
Jel Aküler

Esan Akü’nün teknolojik üretimiyle geliştirdiği jel aküler, derin deşarj özelliğiyle deşarj işlemi sonrasında bile yüksek performans gösteren akü tipidir. Özel kullanım amaçlarına göre geniş bir ağa sahip olan jel aküler, deşarj sonrası şarj edildiğinde kimyasal yapısında bir bozulmaya sebep vermemesi nedeniyle diğer akülere göre 8 kata kadar uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Sarsıntı ve darbeye karşı yüksek direnç gösteren jel aküler, bunun yanında yüksek ve düşük sıcaklıklarda da performansından ödün vermez. Jel tipler ( elektrolit jel haline getirilerek sabitlenir ) yüksek enerji ve çevrim gereksinimi duyulan ileri seviye sistemlerde kullanılırlar. Bu akülerin derin deşarj, çevrim ve vibrasyona dayanım performansları çok yüksektir.

Jel veya kuru tipler olarak ta adlandırılan bu aküler VRLA (Valf RegulatedLeadAcid) tipin jelversiyonu olup kurşun-asit akü teknolojisinde gelinen son seviyedir. VRLA aküler valf regülasyonu ile normalde atmosfere kapalı olarak çalışırlar, kimyasal reaksiyonlarla oluşan oksijen gazı tekrar suya dönüşerek su kayıpları minimize edilmiş çevreci akülerdir.

Özel alaşımlı içyapıları, düşük iç direnç değerleri ile üstün bekleme kaybı ve derin deşarjlarda üstün çevrim performansı gösterirler. Kapalı alanlarda kullanıma uygundurlar.

Teknik Özellikler Akü Kullanım Talimatı

Bayimiz Olun...

Talep Formu Bayilik ağımıza katılın, özel avantajlarımızdan ve kaliteli aküyü uygun fiyata verebilmenin ayrıcalıklarından yararlanın...