Jel Aküler

Jel Aküler

Esan Akü’nün teknolojik üretimiyle geliştirdiği jel aküler, derin deşarj özelliğiyle deşarj işlemi sonrasında bile yüksek performans gösteren akü tipidir. Özel kullanım amaçlarına göre geniş bir ağa sahip olan jel aküler, deşarj sonrası şarj edildiğinde kimyasal yapısında bir bozulmaya sebep vermemesi nedeniyle diğer akülere göre 8 kata kadar uzun kullanım ömrüne sahiptir.

Sarsıntı ve darbeye karşı yüksek direnç gösteren jel aküler, bunun yanında yüksek ve düşük sıcaklıklarda da performansından ödün vermez. Jel tipler ( elektrolit jel haline getirilerek sabitlenir ) yüksek enerji ve çevrim gereksinimi duyulan ileri seviye sistemlerde kullanılırlar. Bu akülerin derin deşarj, çevrim ve vibrasyona dayanım performansları çok yüksektir.

Jel veya kuru tipler olarak ta adlandırılan bu aküler VRLA (Valf RegulatedLeadAcid) tipin jelversiyonu olup kurşun-asit akü teknolojisinde gelinen son seviyedir. VRLA aküler valf regülasyonu ile normalde atmosfere kapalı olarak çalışırlar, kimyasal reaksiyonlarla oluşan oksijen gazı tekrar suya dönüşerek su kayıpları minimize edilmiş çevreci akülerdir.

Özel alaşımlı içyapıları, düşük iç direnç değerleri ile üstün bekleme kaybı ve derin deşarjlarda üstün çevrim performansı gösterirler. Kapalı alanlarda kullanıma uygundurlar.

Teknik Özellikler Akü Kullanım Talimatı

Bayimiz Olun...

Talep Formu Bayilik ağımıza katılın, özel avantajlarımızdan ve kaliteli aküyü uygun fiyata verebilmenin ayrıcalıklarından yararlanın...